• İngilizce
 • Türkçe
 • İngilizce
 • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Vaser Liposuction

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Vaser Liposuction Nedir?

Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası ciltte düzensizlik oluşma riski, diğer tüm Liposuction sistemlerine göre çok daha azdır. Bu teknikte kanüllerle tüm yağ alanları üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için cildin alt tabakasına zarar vermeden işlem tamamlanabilir ve ciltte alttan hasarlanma olmaz. Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası, cilt çökmeleri ve sellülitlerde azalma olur. Bu sistemde, çapları 2 mm veya daha altında mikro kanüllerle çalışılmaktadır. Dolayısıyla yağ alınacak bölgeler üzerinde detaylı olarak birçok noktadan girip çalışmak mümkündür. Bu da klasik Liposuction’a göre çok daha düzgün sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır. Bu teknikte, kanama minimal olduğu için operasyon sonrası, hastalar hemen ayağa kalkarak, çoğu zaman aynı günde taburcu olabilmektedir.

Liposuction, bir zayıflama ameliyatı değildir. Liposuction rejim ve spor ile inceltilemeyen bölgelerde depolanan yağ birikimlerini uzaklaştırmaya yönelik bir işlemdir.

ENDİKASYON

 • Vücudun orantısız yağ dağılımı olan bölgelerinin, tüm vücut ile uyumlu ve orantılı bir şekle gelmesini sağlar
 • Rejim ve spor ile inceltilemeyen bölgelerde depolanan yağ birikimlerini uzaklaştırır
 • Deride hoş görünmeyen dalgalanmaları ortadan kaldırır ve depo yağların şekillendirilmesini sağlar

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

 • Genel anestezi altında uygulanır
 • Ameliyat yapılacak işleme ve alana bağlı olarak ortalama 2-4 saat sürer
 • Bir gece hastanede kalmanız gerekir
 • İşlem yerleri yaklaşık 2-4 hafta korse ile desteklenir

AVANTAJLAR

 • Ameliyat sonrasında rahatsızlık veren bölgelerdeki yağlarda azalma ve vücutta şekillenme
 • Yara izi en az ve iç çamaşırınızın altında kalacak şekildedir
 • Yara izleri cilt kalitesine göre değişkenlik gösterse de ortalama 9-12 ay sonra solar

Sıkça Sorulan Sorular

Erken dönemde çok az miktarda şişlik ve morluk olabilir.
Ameliyat sonrası 1 ay süreyle korse kullanılmalıdır. Bu operasyonda deri ile kas dokusu arasındaki dirençli yağ tabakası alındığından, derinin sarkmaması için korse kullanımı önemlidir.
Vaser Liposuction ameliyatının, 18 yaştan itibaren yapılması daha uygundur.
Vaser Lipsuction ameliyatı genel sağlık durumu operasyona elverişli kişilere yapılır. Göbek fıtığı, aşırı varis problemi olan kişiler öncelikle bu problemlerinin tedavisi sonrasında Vaser Liposuction yaptırabilir. Yine de kesin karar ilk muayene esnasında verilmelidir.
Her ameliyatın riskleri vardır. Vaser Liposuction ameliyatının risklerini azaltmak için deneyimli bir estetik cerrah seçimi önemlidir. Ameliyat öncesinde, enfeksiyon riskine karşı koruyucu antibiyotik ve vücut pıhtı atma riskinİ azaltmak için kan sulandırıcı kullanılmalıdır. Ancak aşırı kilolu kişilerde, kilo vermek amacıyla uygulanırsa Vaser Liposuction ile alınan yağ miktarının fazlalığı, vücut yağ dengesini bozacağı için tehlike oluşturur.
Vaser Liposuction tek başına ve tek bir bölgeye uygulanabildiği gibi birden fazla bölgeye de uygulanabilir ya da diğer estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, Vaser Liposuction ameliyatlarında da ameliyattan üç hafta öncesinde sigarayı bırakmak gerekmektedir. Son bir haftada aspirin gibi kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durulmalıdır.Kullanılmaması gerekenler: • Apranaks, Voltaren, Vermidon gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin kullanılabilir) • Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q, C / E / K vitamini gibi maddeler içeren multivitamin hapları, • Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği içeren bitkisel ürünler • Tüm zayıflama ürünleri • Ameliyattan önceki 3 gün boyunca kabızlığa yol açabilecek gıdalardan kaçınılmalı, sebze yemekleri ve hazmı kolay besinler tüketilmelidir.
Hi-Def Liposhaping çok ince ayrıntılar gözetilerek yapılan bir yağ şekillendirme cerrahisidir. Kilosu az olan, düzenli spor yapan ve deri elastikiyeti iyi olan genç hastalara uygulanabilir. Yağlar belli yerlerden alınıp belli bölgelere verilir. Bu yöntemle erkeklerde karın kasları görünümü (6-pack) oluşturulur, omuzlar ve kollar belirginleştirilir, kadınlarda ise kasıklar belirginleştirilir, bel gamzeleri yapılabilir. Karında ve sırtta çekici ışık oyunları gerçekleştirilebilir. Hi-Def hastaları genellikle aktif sporculardan oluşur ve işlemden sonra sporu bırakmamaları tavsiye edilir.
Ameliyat sonrası ödemin daha hızlı atılabilmesi için erken dönemde bol hareket edilmesi ve bol sıvı tüketilmesi önerilir. Vaser Liposuction yapılan alanlarda yoğun nemlendirici kullanılması gereklidir. İşlemden iki hafta sonra cildi sıkılaştırmak amacı ile lenfatik sistemi harekete geçirmek için masaj önerilir. Bunlar nihai sonucu etkilemese de iyileşmeyi hızlandırır.
Bu işlem çok şişman hastalara yapılmaz. İdeal hasta normal kilosunda olup belli bölgelerde yağ birikimleri olan hastadır. Ancak daha kilolu hastalara da yapılabilir. Hastaların ameliyat öncesi kilo vermeleri istenen bir durumdur. Ancak bu kiloyu koruyamayacaklarsa ve ameliyattan sonra kilo alacaklarsa sonuçlar garanti edilemez.
Vücutta ergenlikten sonra yeni yağ hücresi oluşmaz. Bu nedenle Vaser Liposuction’ın sonuçları kalıcıdır. Hasta işlem sonrası kilo alırsa, uygulama yapılan bölge de diğer vücut bölgeleri gibi bir miktar kalınlaşır, ancak hiçbir zaman ameliyat öncesindeki gibi bir yığılma gerçekleşmez.
Vaser Lipsuction sonrası hastalar kilo alırlarsa vücutlarındaki başka bölgelerde yağlanma başlar. Örneğin hasta öncesinde hep basenlerinden ve belinden kilo alıyorsa ve bu bölgelere yapıldıysa, daha sonra kilo aldığında başka bölgeleri, örneğin sırtı, kolları ve bacakları kalınlaşır. Bu nedenle hastalara ameliyat öncesinde, kilolarına ömür boyu dikkat etmeleri gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdır.
Vaser Liposuction işleminin amacı hastayı zayıflatmak değildir. O nedenle litrelerce yağ almak gibi bir amaç da yoktur. Ortalama bir işlemde 2-4 litre yağ alınır. Bu miktar nadiren 5 litreyi geçer. Hastayı riske sokmadan alınabilecek en yüksek yağ miktarı, vücut ağırlığının yüzde 10’u kadardır.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita