Türkçe | English
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Vaser Liposuction

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Vaser Liposuction Nedir?

Bu yöntem vücudun orantısız yağ dağılımı olan bölgelerinin, uyumlu ve tüm vücutla orantılı bir şekle gelmesini sağlayan bir uygulamadır.

Vücuttaki yağ dokusunun vakum yardımı ile alınmasına “. İşlemin temeli “liposuction” yani “yağ emme” işlemidir.  Liposuction, yağ hücrelerinin azaltılması yoluyla vücudun şekillendirilmesinde en etkili işlemdir. Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası ciltte düzensizlik oluşma riski, diğer tüm Liposuction sistemlerine göre çok daha azdır. Bu teknikte kanüllerle tüm yağ alanları üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için cildin alt tabakasına zarar vermeden işlem tamamlanabilir ve ciltte alttan hasarlanma olmaz. Aksine Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası, cilt çökmeleri ve sellülitlerde azalma olur. Bu sistemde, çapları 2 mm veya daha altında mikro kanüllerle çalışılmaktadır. Dolayısıyla yağ alınacak bölgeler üzerinde detaylı olarak birçok noktadan girip çalışmak mümkündür. Bu da, klasik Liposuction’a göre çok daha düzgün sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır. Bu teknikte, kanama minimal olduğu ve genel anestezi kullanılmadığı için operasyon sonrası, hastalar, hemen ayağa kalkmakta ve aynı günde taburcu olmaktadır. Hasta, ertesi gün araba kullanabilir ve hafif fiziksel aktiviteler yapılabilir. Operasyondan sonra 2–4 gün içinde egzersiz yapılabilir ve birçok hasta, masa başı işlere 2 gün içinde dönebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Erken dönemde çok az miktarda şişlik ve morluk olabilir.
Ameliyat sonrası 1 ay süreyLe korse kullanılmalıdır. Bu operasyonda deri ile kas dokusu arasındaki dirençli yağ tabakası alındığından, derinin sarkmaması için korse kullanımı önemlidir.
Vaser Liposuction ameliyatının, 18 yaştan itibaren yapılması daha uygundur.
Vaser Lipsuction ameliyatı genel sağlık durumu operasyona elverişli kişilere yapılır. Göbek fıtığı, aşırı varis problemi olan kişiler öncelikle bu problemlerinin tedavisi sonrasında Vaser Liposuction yaptırabilir. Yine de kesin karar ilk muayene esnasında verilmelidir.
Her ameliyatın riskleri vardır. Vaser Liposuction ameliyatının risklerini azaltmak için deneyimli bir estetik cerrah seçimi önemlidir. Ameliyat öncesinde, enfeksiyon riskine karşı koruyucu antibiyotik ve vücut pıhtı atma riskinİ azaltmak için kan sulandırıcı kullanılmalıdır. Ancak aşırı kilolu kişilerde, kilo vermek amacıyla uygulanırsa Vaser Liposuction ile alınan yağ miktarının fazlalığı, vücut yağ dengesini bozacağı için tehlike oluşturur.
Vaser Liposuction tek başına ve tek bir bölgeye uygulanabildiği gibi birden fazla bölgeye de uygulanabilir ya da diğer estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita