Türkçe | English
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Somon DNA

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Somon DNA Nedir?

Cilt yenilemede klinik olarak kanıtlanmış, yepyeni ve üstün bir yaklaşım sunan protokoldur. Bu protokol cilt yapısını güçlendirerek, cildin elaskiyet ve sıkılığını artırır. Cildin azalan nem dengesini düzenler. Etkin cilt rejenerasyonu ve fibroblastların/cildin fizyolojik revitalizasyonunu sağlar. Pürüzsüz, sağlıklı görünen ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir enerji ve ışıltı kazanır. Bu protokolü oluşturan polinükleotidler (Somon DNA’sı) ve hyaluronik asit molekülleri vücudun tamamen doğal elemanları olup, Mastelli Bio-Pharmaceutical tarafından geliştirilmiş patentli bir teknolojidir. Pİ System ile yüzdeki doğal ifade değişmeden, görünür gençlik geri kazanılır! Parlayan ve ışıldayan cilt, tazelenmiş ve enerjik bir görünüm kazanır.

Yaşlanma süresi boyunca, vücudu saran cildin etkilendiği her yüzeyde kullanıma uygundur. Cildin zaman içerisinde karşı karşıya kaldığı değişikliklere bağlı olarak ihtiyaca göre spesifik kullanım sağlamaktadır.

  • Cilt yapısının düzenlenmesinde,
  • Yüz, boyun-dekolte, el, dudak bölgelerinin yenilenmesi, onarımı ve gençleştirilmesinde,
  • Göz çevresinin aydınlatılması ve yeniden yapılandırılmasında (şişlik ve koyu halkaların giderilmesinde),
  • Hamilelik sırasında ve kilo alıp vermeler sonucunda oluşan çatlakların tedavisinde,
  • Hormonal saç dönülmesi tedavisinde,
  • Akne skarlarının tedavisinde,
  • İç kol ve dizde görülen sarkma ve çatlak tedavilerinde kullanılır.

İlk seanstan itibaren ciltteki etki anında görülür ve kademeli olarak her seanstan sonra artar. Ortalama 12 ay boyunca etkinliğini korur.

Sıkça Sorunlar Sorular

Somon DNA Enjeksiyonu uygulaması, lazer veya radyo frekans gibi uygulamalarla birlikte dönüşümlü olarak uygulanabilir. Ayrıca Somon DNA Enjeksiyonu, botoks öncesinde uygulandığında kırışıklıkları giderme sürecini hızlandırır. Ancak dolgu ile beraber kullanıldığı zaman sarkma ve kırışıklıkların artmasına neden olduğu için birlikte kullanılması tavsiye edilmez.
Somon DNA Enjeksiyonu uygulamasından sonra hemen normal hayata dönülebilir. Ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşur fakat bu kızarıklar bir gün bile sürmez. Bazı zamanlarda ise cilde iğne uygulandığı için ciltte iğneye bağlı hafif morluklar olabilir. Bu morluklar makyaj ile kolayca kapatılabilir.
Somon DNA Enjeksiyonu uygulaması sonrası, çok rahat geçer. Uygulama sonrası ilk 6 saat makyaj yapılmalıdır. Uygulama sonrası oluşabilecek kızarıklık ve morlukları önlemek için ilaçlar kullanılabilir.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita