• Türkçe
  • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Selülite Geçit Vermeyin

Hareketsiz yaşam nedeniyle vücutta kan dolaşımının azalmasıyla birlikte, bölgesel yağlanmalar olarak görülmeye başlanan selülit, cilt yüzeyinde portakal kabuğu gibi çukurlu ve tümsekli bir görünüme neden olur. Selülit genellikle kalça, uyluk ve karın bölgelerinde ortaya çıkan lokalize bir estetik cilt problemidir. Hem medikal hem de doğal yollarla tedavi edilebilir. Gelişen estetik teknolojisi ile selülitten kolayca kurtulurken; beslenme, masaj ve peelinglerle de selülitin tekrar oluşması engellenebilir. Bu haftaki yazımda hareketsiz yaşamın getirisi olan selülit ile nasıl mücadele edeceğimizi paylaşacağım.

Selülit tedavisinde yenilikçi teknoloji uygulamalarıyla kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Cerrahi operasyon gerektirmeyen; ağrısız, acısız ve kesisiz olan bu uygulamalar pandemi döneminde özellikle tercih ediliyor. Gelin son teknoloji uygulamaları birlikte inceleyelim.

Tek seansta mucize: Endolift Lazer Ağı

Endolift Lazer Ağı teknolojisi, selülitli bölgeyi kontrollü bir şekilde direkt olarak uyararak selülit bağlarının kırılmasını sağlıyor. Saç teli inceliğindeki bu teknoloji ile direkt cildin altına ısı vererek yarım saatte, acı, ağrı, morarma, kesi ve dikiş olmadan tek seferde istenilen sonuç elde edebiliyor. Uygulama ile istediğimiz uzunlukta, derinlikte ve şiddette ısıyı cildin alt tabakasına ulaştırabiliyoruz. Bu uygulama ile her ne kadar ısıyı cildin altına verip kolajeni uyarsak da ısı sadece uygulanan bölgede kalmayıp dağıldığı için cildin üstünde de harika etkiler yaratabiliyor. Uygulama sonucu bir yan tesir olmaması nedeniyle hasta sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Mezoterapi ile yenilenin

Selülit tedavisinde sıkça başvurulan yöntemlerden biri olan Mezoterapi ile sorunlu bölgede biriken yağların parçalanması sağlanarak selülit ve çatlak görünümü en aza indirilebiliyor. Böylece daha düzenli ve simetrik bir görünüm elde edebiliyor. Mezoterapi’de cildin kalitesi ve ihtiyaçlarına göre cildin altına mikro iğnelerle hyaluronik asit, kolajen, vitamin gibi maddeler küçük miktarlarda veriliyor. Uygulama yaklaşık 15-30 dakika sürüyor ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı ve acı hissi olmuyor. Mezoterapi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlıyor ve 6 ayda bir tekrarı yapılabiliyor.

Teknolojiyle gelen güzellik: BodyScluptor

Vücudun doğal mekanizmalarını çalıştırıp yağ hücrelerinin yakım sürecini hızlandırarak harekete geçiren BodyScluptor ağrısız ve son derece rahatlatıcı bir tedavi sunarak, vücut hatlarını düzeltiyor ve iyileştiriyor. Selülitleri azaltarak cildi sıkılaştırıyor ve karın, bel, bacak, kol, gıdı ve çene hattı bölgelerindeki sarkmalarından kurtulmanızı sağlıyor. 12 seans devam eden tedavi protokolünde her seans 30-45 dakika sürüyor. Bu uygulama kişiye göre değişiklik gösterse de yapılan araştırmalara göre seanslar sonunda 1-2 beden incelme sağlanabiliyor.

Kahve ve şekerle sorunlu bölgeye peeling yapın

Selülit dokusunu yok etmenin yolu, zamanla biriken yağ dokusunu yok etmekten geçiyor.  Sorunlu bölgede kan akışını sağlarsanız yağ dokusu parçalanmaya başlar ve selülit görüntüsünden o kadar hızlı kurtulursunuz. Kan akışını hızlandırmak için düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak gerekir. Aynı zamanda bölgeye uygulayacağınız masaj ve peelinglerle de kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Yarım su bardağı ince çekilmiş kahveyi çeyrek bardak esmer şeker ile karıştırarak sorunlu bölgenize dairesel hareketlerle uygulayın. Peelingli bölgenin üzerine dilerseniz zeytinyağı da uygulayabilirsiniz. Masajdan sonra bölgeyi suyla temizleyin.

Selülit Düşmanı 5 Besin

Selülit tedavisinde beslenmenin önemi de büyüktür. Doğru beslenme tercihleri çözümün oluşmasında büyük rol oynar. İşte sizin için selülit düşmanı beş besin:

Muz: Çinko oranının yüksek olması ile cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Kan akışını da hızlandıran bu mucizevi meyve selülitin onarılmasında etkilidir.

Yumurta: İçerdiği lesitin maddesi ile hücrelere giren ve çıkan besinlerin düzenlenmesine yardımcı olur.

Ananas: Bromelain enzimi ile proteinlerin sindirimine yardımcı olan ananas, aynı zamanda fibrin birikiminin parçalanmasına da yardımcı olur. Bu durum vücutta bulan selülitlerin tedavisinde oldukça etkilidir.

Domates: sofraların vazgeçilmezi olan domates, içerdiği A ve E vitamini yönünden zengin bir besindir. Kan dolaşımını hızlandırır ve çok iyi bir antioksidandır. Cildi yenileyici özelliği ile pürüzsüz bir cilt için faydalıdır.

Brokoli: İçeriği bakımından oldukça düşük kalorili ve sağlıklı bir sebzedir. İçerisinde bulunan alfa-lipoik madde ile selülitin azalmasına yardımcı olur.

“Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

 

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/op-dr-evrim-uckunkaya/selulite-gecit-vermeyin-6519376

 

Bir cevap yazın

spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita