• Türkçe
  • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Pandemi süreci ve ramazan ayında artan güzelleşme talebi

Sosyal hayata kapıları kapattığımız bu dönemde insanlar kendi içlerine döndüler, kendileriyle daha fazla zaman geçirdiler ve kendileri için bir şeyler yapmak istediler. Bu da pandemi döneminde estetik operasyonlara rağbeti arttırdı. İnsanların daha az aktif ve daha az görünür oldukları Ramazan ayında ise bu oran gözle görülür biçimde artı. Kısıtlamaların dışında tutulan klinikler bu nedenle büyük ilgi görmekte. Bu haftaki yazımda pandemi koşullarında ameliyat olmak istemeyen ya da hastane ortamına girmek istemeyenlerin en çok tercih ettiği uygulamalardan bahsedeceğim.

Az seans özelliği tercih sebebi

Genellikle estetik operasyonlarını yıllık izinlerine denk getiren insanların bir kısmı, pandemi dönemini evden çalışarak geçirdiği için veya kısıtlamalarla birlikte sosyal hayatın azalmasıyla birlikte operasyon sonrası toparlanma aşamasını evde geçirmeyi fırsatı olarak gördüler. Her Ramazan ayında artan ilgi ise bu yıl pandeminin etkileri ile daha da yükseldi.

Ameliyat olmak istemeyen ya da pandemi döneminde hastane ortamına girmek istemeyenlerin en çok tercih ettiği uygulamalar; enjeksiyon, lazer ve cihazlı uygulamalar. Ayrıca tek seferde uygulanan ve kalıcı çözümler sunan, kişinin kliniğe bir kereden fazla gitmesine gerek olmayan uygulamalar ise daha çok tercih ediliyor. Gelin bu taleplere cevap niteliğinde olan popüler uygulamaları birlikte inceleyelim…

Kök Hücre Uygulamasıyla Tek Seansla Gelen Mucize
Cilt kırışıklıklarından meme büyütmede silikonun yerine kullanılmasına, yara tedavisinden saç güçlendirmeye kadar geniş bir uygulama alanı olması ve kişinin kendi hücreleri ile uygulandığı için bir yan etki riski taşımaması tercih sebeplerinden. Ramazan ve pandemi döneminde bu gibi uygulamalara çok vakit ayırmak istemeyenlerin de imdadına yetişiyor. Çünkü kök hücre uygulaması tek seansta, yaklaşık 1-1.5 saat süren bir işlem.

El Değmeden Vücudu Şekillendirme
Dışarıdan bir müdahale olmayan, yüzde yüz el değmeden ve ameliyatsız, ağrısız, yarasız ve son derecede rahatlatıcı tedavi olan BodyScluptor, bu dönemde en çok tercih edilen uygulama. Yaz aylarının yaklaşması uygulamaya olan talebi artırıyor.

 

Endolift Lazer Ağı ile Hızlı ve Acısız Güzellik
Pandemi döneminde tercih edilen bir diğer uygulama ise Endolift Lazer Ağı. Yüz, çene, boyun bölgelerindeki sarkmalar ve gözlerin altındaki torbalar için uygulanabilen acısız bir yöntem. Cildin kesilmeden gerilmeden dinç haline kavuştuğu bir uygulama. Endolift Lazer Ağı ile istenilen bölgede ısı ayarlarını değiştirip, kontrollü yağ yakarak şekillendirme yapabiliyoruz. Örneğin, gıdı ve boyun bölgesi, sütyen kenarından önden ve arkadan yanlara doğru taşan bölgeler, diz içleri, selülitli bölgelerde başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Endolift Lazer Ağı’nın sunduğu tüm bu faydaların yanı sıra bu dönemde en büyük artısı tek seans olarak uygulanması.

“Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya

Bir cevap yazın

spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita