• İngilizce
 • Türkçe
 • İngilizce
 • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Kök Hücre Tedavisi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Yüze uygulanan kök hücre tedavisi, yaşlanmayı geciktirmek, yaşlanma etkilerini gidermek, cildinin gençliğini geri kazandırmak ve oluşan elastikiyet kayıplarını gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda çeşitli sebepler ile oluşmuş akne izleri, yara izleri, iyileşmeyen ve kapanmayan yaralar ve yanık tedavilerinde de etkilidir.

Kök hücrenin vücudumuzdaki en zengin olarak bulunduğu yerlerden biri yağ dokusudur. Özel kanüller kullanılarak, lokal anestezi altında Lipoaspirasyon yöntemi ile hastadan yağ alınır. Alınan yağ miktarı, vücut yapısına göre oldukça az miktarda olduğundan vücutta hiçbir estetik bir sorun yaratmaz. Alınan bu yağlar özel işlemlerden geçirilerek, kök hücrelerden zengin ve yoğunlaştırılmış sıvı elde edilir. Elde edilen kök hücreden zengin sıvı, hiç bekletilmeden enjeksiyon yöntemi ile kişinin tedavi gerektiren cilt bölgesine uygulanır. Hastanın kendi yağ dokusundan elde edildiği ve kendi hücreleri kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon geliştirme ya da reddedilme riski yoktur.

Kök hücre tedavisi’nin etkileri, uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlayarak kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder. Hastanın cildi daha genç, sağlıklı ve dinamik bir görüntüye sahip olur.

Yüz dokuları, yaş alma sürecinde tüm dokularda olduğu gibi azalmaya, zayıflayıp, yaşlanmaya başlar. Dokuların zayıflaması ve hücre sayısının azalması ile yüz dokularında sarkma görülür. Cerrahi operasyonlara gerek kalmadan, çok basit bir işlem ile uygulanan kök hücre tedavisi, yüzün gençleşmesi ve yıllar içinde oluşan anatomik deformasyon ve doku kaybının düzelmesini sağlar. Kök hücre teknolojisi ile, kişinin kendi yağından elde edilen kök hücreler birleştirilerek kalıcı dolgu elde edilmektedir. Kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu, enjekte edilen bölgeye tutunarak, ömür boyu kalır.

Eskiden yüzdeki kırışıklıklarda kullanılan dolgu ile meme ve popo büyütmede kullanılan protez veya silikon yerine, kişinin kendi kök hücresi ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu kullanımı hem doğal hem de ömür boyu kalıcı etki yaratmaktadır.

Kök hücre tedavisi, cildinde yaşlanma belirtisi görülen herkese yaşlanma sürecini geriye çevirme amacı ile uygulanmaktadır.

ENDİKASYON 

 • Kök hücre tedavisi cildinde yaşlanma belirtisi görülen herkese uygulanabilir
 • Güneş lekesi tedavileri için uygulanabilecek en etkili ve en güvenli yöntemdir
 • Kök hücre tedavisi sonrasında ince kırışıklıklar tamamen yok olur
 • Akne ve yara izlerinin tedavisinde uygulanabilir
 • Kapanmayan yaralar, bası yaraları ve kronik yara iyileştirmede uygulanabilir
 • Yanığa bağlı doku kaybı, yapışıklıkların açılması ve cildin eski haline getirilmesinde uygulanabilir
 • Kortizon enjeksiyonları, kaza/travma ve/veya benzeri şekilde oluşan doku hasarları ve yumuşak doku zedelenmesinde uygulanabilir

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

 • Lokal anestezi altında uygulanır
 • İşlem ortalama 1-2 saat sürer
 • İşlem sonrası sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz

AVANTAJLAR 

 • Kendi hücreleriniz olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyon geliştirme riski yoktur
 • Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dolgusu kullanımı doğaldır
 • Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dolgusu ömür boyu kalıcıdır
 • Tedaviye uygun olmanız şartı ile alt-üst yaş sınırı yoktur
 • Yaz aylarında kök hücre tedavisinin uygulanmasının herhangi bir sakıncası yoktur

Sıkça Sorulan Sorular

Yağ alma işlemine bağlı olarak operasyon sonrasında kısa süreli ancak aşırı olmayan ağrılar olabilir.
Tıbbın birçok alanında kullanıldığı gibi estetik cerrahide de kök hücrenin yenileyici etkisinden yararlanılır.
Kök hücre tedavisinin uygulanması yaklaşık 1 – 1.5 saat sürer. Öncelikle hastadan bir miktar yağ alınır, bu yaklaşık 10 dakika sürer. Daha sonra alınan yağlar, kök hücreden zengin hale getirilir. Bu işlem de yaklaşık 40 – 50 dakika sürer. Son olarak hastanın yüzüne hücreler uygulanır. Bu işlem de 10 dakikada tamamlanır.
Yüze uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ek uygulamalar ile etkilerinin kalıcılığı arttırılabilir. Kök hücre tedavisinin en az birkaç yıl tekrarlanması gerekmez.
Kök hücre tedavisinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlayarak kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder.
Yağ dokusu direk olarak enjekte edildiğinde, enjekte edilen dokuların büyük bir kısmı ölür ve elde edilen sonuç, tek seferde çok tatmin edici olmayabilir. Diğer yandan kök hücreler normal hücrelere göre daha dinamik hücrelerdir ve koyuldukları yere kolay adapte olup bu bölgenin gençleşmesine yardımcı olurlar. Bu nedenle kök hücre tedavisinin daha etkili ve daha uzun vadeli bir tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.
Yüze uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ifadede hiçbir değişiklik olmaz. Herhangi bir mimik kaybı, bakışlarda değişiklik yaşanmaz.
Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Otolog bir işlem olduğu için alerji riski yoktur.
Kök hücre tedavisi, yağ ile birleştirildiğinde eksilen yerine konulur. Bu sebeple yüze uygulanan Kök hücre tedavisi dolgu işlemine bir alternatiftir. Avantajı ömür boyu kalıcı olmasıdır. Bu uygulamanın kas gevşetme özelliği olmadığından Botoks’a bir alternatif değildir.
Kök hücreler, kişinin kendinden alınarak yine kendine uygulandığı için her yaşa önerilebilecek bir tedavi yöntemidir. Dolayısı ile kişinin kök hücre tedavisine uygun olması şartı ile alt-üst yaş sınırı bulunmamaktadır.
Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi uygun olmayacağından uygulama önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita