Türkçe | English
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Kök Hücre Tedavisi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Kendi kök hücrelerimizin vücudumuzdaki en zengin olarak bulunduğu yerlerden biri yağ dokusudur (adipoz doku). Cilt altı yağ dokusundan lipoaspirasyon yöntemiyle alınan yağların laboratuarda özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılması sonrası elde edilen kök hücrelerden zengin sıvıya en basit anlatımıyla kök hücreden zengin yağ dokusu sıvısıdır,çok yüksek sayıda ve canlı kök hücreler ile rejenatif – yenileştirici – onarıcı hücreler içerir. Kişinin kendi vücut yağından elde edilen SVF sıvısı aynı kişiye injeksiyon yöntemi ile verilerek tedavi yapılmaktadır. Bunun için özel kanüller kullanılarak, lokal anestezi altında, steril şartlarda estetik cerrahi uzmanı tarafından karından alınan yağ lipoaspirasyon yöntemi ile yeteri miktarda cilt altı yağ dokusu (adipoz doku) alınır. Alınan yağ miktarı vücut yapısına göre oldukça az miktarda olduğundan vücutta hiç bir estetik bir sorun yaratma. Alınan bu yağ dokusu laboratuar şartlarında belirli tıbbi işlemlerden geçirilerek kök hücrelerden zengin, kök hücreden zengin, yoğunlaştırılmış sıvı elde edilir. Elde edilen kök hücreden zengin, hiç bekletilmeden injeksiyon yöntemi ile uzman doktor tarafından kişinin tedavi gerektiren yüze veya istenilen diğer bir cit bölgesine uygulanır. Hastanın sadece kendi yağ dokusundan alınan kendi hücreleri kullanıldığı için herhangi bir allerji veya red edilme riski yoktur.

Kök Hücre teknolojisi ile, kişinin kendi yağından elde edilen Kök Hücreler birleştirilerek kalıcı dolgu elde edilmektedir. Kök Hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu enjekte edilen bölgeye tutunarak ömür boyu verildiği bölgede kalmaktadır. Kişinin kendi hücresi dışında hiçbir yabancı madde kullanılmadan kırışıklıklardan kurtulurken aynı zamanda artık kalıcı olarak meme veya popo büyütmek de mümkün olmaktadır.

Eskiden yüzdeki kırışıklıklarda kullanılan dolgu ile meme ve popo büyütmede kullanılan protez veya silikon yerine, kişinin kendi Kök Hücresi ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu kullanımı hem doğal hem de ömür boyu kalıcı dolgu özelliğinde olmaktadır.