• Türkçe
  • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Kendinizden gelen güzellik: Kök hücre

Cilt kırışıklıklarından meme büyütmede silikonun yerine kullanılmasına, yara tedavisinden saç güçlendirmeye kadar geniş bir uygulama alanı olması ve kişinin kendi hücreleri ile uygulandığı için bir yan etki riski taşımaması sebepleriyle en çok tercih edilen uygulamaların başında Kök Hücre geliyor. Liposuction yöntemiyle alınan yağlardan elde edilen uygulama ile artık bıçak altına yatmadan, teknolojik cihazlarla yapılan işlemler ile farklı ameliyatsız estetik uygulamaların gücünün yetmediği, sürekli kalıcılığı elde edebiliyoruz. Tek seansta, ortalama 1.5 saat süren uygulama ile sosyal hayatınızdan uzaklaşmadan, yara ve dikiş izleri olmadan, ağrısız ve alerji endişesi taşımadan zamanı geriye döndürebilir, hayalini kurduğunuz vücuda kavuşabilirsiniz! Bu haftaki yazımda Kök Hücre uygulamasıyla ilgili merak edilenleri paylaşacağım.

Estetik ve plastik cerrahide yağ dokusu transferi, eskiden beri yaygın olarak kullanılır. Ama en önemli sorun bu yağların yaşayabilirliği ve tutunma oranlarıdır. Çünkü klasik yağ enjeksiyonlarında, enjekte edilen yağın yüzde 70’i bir süre sonra vücut tarafından emilerek etkisini yitirir. Bu durumda kalıcı bir dolgunluk sağlanamaz. Ancak kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları, uzun vadede yüzde 75 oranında kalıcılık sağlarken doku üzerinde de bir onarım sağlar.

Yaşlanma sürecini tersine çeviren uygulama

Liposuction yöntemiyle alınan yağlardan elde edilen kök hücreleri kullanarak gerçekleştirilen Kök Hücre uygulaması ile artık yaşlanma süreci, sürekli kalıcılık elde edecek şekilde tersine çevrilebiliyor. Uygulama ile cilt altında eksilmiş olan hücreler cildin en alt tabakasına geri veriliyor ve içinizden gelen güzellik yine kendi hücrelerinizle size kazandırabiliyor. Kök Hücre uygulaması ile yaş ilerledikçe kaybedilen hücreler tekrar yerine konduğu için cilt 8- 10 yıl önceki haline dönebiliyor. İşte tam da bu şekilde, tek seansta sorunlu bölgede, alerji, reddedilme ve yabancı madde reaksiyonu riski taşımadan “kök”ten yenilenme hareketi başlatmak mümkün!

Yağ enjeksiyonu yaptıran bir kişi, ilk birkaç ay, ya istenilenden daha büyük bir dokuyla yaşamak, ya da işlemi birden fazla tekrar etmek zorunda kalır. Vücudunda kısıtlı miktarda yağ bulunanlar içinse bu işlemlerin sayısı artar. Oysa sıklıkla benim de uyguladığım kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu işlemi ile tek seansta istenilen kalıcı etki sağlanabiliyor. Kök hücreden zengin yağ dokusu, diğer dolgu maddelerinin aksine, enjekte edildiği alanlarda güçlü bir canlandırıcı, yenileyici ve tamir edici etki yaratarak dokuları gençleştiriyor. Enjekte edilen bölgede olgun, canlı yağ ve cilt hücrelerine dönüşen kök hücreler, dayanıklıklarıyla da avantaj sağlıyor. Üstelik silikon gibi sentetik ve kimyasal ürünlerle karşılaştırıldığında hastanın kendi yağ dokusuyla yapılan yüzde 100 doğal bir işlem.

Tepeden tırnağa yenilenme

Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dokusu vücutta birçok bölgeye transfer edilebiliyor. Ağırlıklı olarak meme bölgesinin dolgunlaştırılması ve dikleştirilmesi, çarpık bacak görünümünün düzeltilmesi, bacak içi dolgunluğunun artırılması, liposuction ameliyatı sonrası ciltte olan çöküklük ve düzensizliklerin giderilmesi, vücudun farklı bölgelerindeki yaşlanmaya bağlı oluşan hacim ve dirilik kaybının ortadan kaldırılması, poponun dışa çıkıklığının ve dolgunluğunun artırılması, eski bir yaralanmaya bağlı ciltte oluşan iz ya da çöküklüklerin düzeltilmesi, genital bölgedeki sorunların ortadan kaldırılması işlemlerinde uygulanıyor.

Mimiklerinizi kaybetmeyin!

Tedavi sonrası jest ve mimiklerde değişiklik görülmez, ifade kaybı yaşanmaz. Yüzün genel hali korunarak gençleştirme tamamlanır. Kök Hücre Tedavisi doğal bir uygulama olduğu için bir alt-üst yaş sınırlaması yoktur. Kadın-erkek her yaştan kişiye uygulanabilir.

Nasıl uygulanıyor?

Kök Hücre uygulamasında tek seansta, yaklaşık 1-1.5 saat süren bir işlem uygulanıyor. Öncelikle Liposuction yöntemiyle kişiden bir miktar yağ alınıyor, bu yaklaşık 10 dakika sürüyor. Daha sonra alınan yağlar, özel işlemden geçirilerek kök hücreden zengin hale getiriliyor. Bu işlem de yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. Operasyonun son 10 dakikasında ise alınan hücreler sorunlu bölgeye enjekte ediliyor. Sonrasında hücrelerin cilt altında çoğalması etkinleşmesi süreci başlıyor. Uygulamanın etkilerini, operasyonu takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlanıyor. 9-12 ay sonra etkisi en üst seviyeye ulaşıyor. Yaşa, genetiğe ve yaşam şekline bağlı olarak bazı hastalarda bu süre 18 ile 24 aya kadar uzayabiliyor.

Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

 

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/op-dr-evrim-uckunkaya/kendinizden-gelen-guzellik-kok-hucre-6575783

Bir cevap yazın

spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita