Türkçe | English
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Karın Germe

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Karın Germe Nedir?

Aşırı kilo vermiş kişilerde deri ve deri altı yağ dokularında önemli oranda hacim artışının yanında kaslarda gevşeme ve deri elastikiyetinde azalma söz konusu olur. Kilo verme sonrasında bu dokuların miktarında önemli ölçüde azalma olsa da deri, deri altı yağ dokusu ve bölgesel kaslar çoğu kez yeterince toparlanamaz. Genişlemiş olan derinin elastik lifleri birbirinden ayrılır ve çoğunlukla hoş görünmeyen derin çatlaklar ve sarkmalar oluşur. Böylece deride egzersiz ve diyet ile düzelmeyen, yağ birikimi ile birlikte deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozukluğu oluşur.

Sıkça Sorulan Sorular

Karın germe ameliyatı, genellikle doğum yapmış ve karın kasları gevşemiş kişilerde uygulanır. Bunun dışında obezite ameliyatı olmuş, diyet ve sporla aşırı kilo vermiş ve karın derisi sarkmış kişilerde de karın germe ameliyatı uygulanır.
Karın germe ameliyatından sonra bir veya iki gün hastanede kalınır. Üçüncü, beşinci ve yedinci günlerde kontroller yapılır. Yedinci gün kontrolü sonrası banyo ve duş yapılabilir. Karın germe ameliyatından sonra işe başlama ve sosyal yaşama dönüş için 10 gün yeterlidir. Aktif bir iş hayatı varsa bir iki hafta daha dinlenmekte fayda vardır.
Karın germe ameliyatı sonrası küçük de olsa bir iz kalır. Bu iz, iç çamaşırı altında kaldığı için rahatça gizlenebilir.
Karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ortalama 2 saat sürer.
Karın germe ameliyatı sonrası verilen basit ağrı kesiciler ameliyat sonrası oluşan ağrıları kesmekte yeterlidir.
Karın germe ameliyatı karın bölgesinde aşırı yağlanma ve bununla birlikte deride sarkma olması durumunda uygulanan bir ameliyattır. Karın bölgesinde aşırı yağlanma ve doğum sonrası sarkma şikâyeti olan ve 18 yaşını aşan herkes yaptırabilir.
Evet yapılabilir. Liposuction yapmadan önce deri altı yağ dokusunun kalınlığı belirlenmeli ve uygunluk durumunu ölçmek için test yapılmalıdır. Böyle durumlarda hastalarımızı ilk muayene sırasında bilgilendirmekteyiz.
Karın germe ameliyatı sonrası takılan korsenin bir ay kullanımı şişliklerin daha hızlı kaybolmasını ve karın bölgesindeki cildin daha güzel iyileşmesini sağlar.
Karın gerdirme ameliyatı sonrası ilk bir hafta erken iyileşme dönemidir. Bu dönemde şişlikler biraz daha fazladır. Üçüncü haftadan itibaren şişlikler ve ödem hızla geriler. Büyük oranda inceldiğiniz fark edilir. Şişliklerin tam olarak geçmesi ikinci ayın bitiminde olur.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita