• Türkçe
  • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

‘Kalça botoksu’ diye bir uygulama yok!

“Kalça botoksu yaptırdıktan sonra hayatını kaybetti” iddiası ile gündeme gelen ve internette de pek çok kişi tarafından merak edilerek araştırılan kalça botoksu ile ilgili bilgi veren Estetik, Plastik ve Rekontrüktif Cerrahı Op.Dr. Evrim Uçkunkaya, “Öncelikle kalça botoksu diye bir uygulama yoktur. Estetik uygulaması yaptırmak isteyenlerle yanlış bilgi paylaşılıyor” dedi. Peki, kalça estetiği nedir? Kalça estetiği nasıl yapılır? Kalça estetiği neden yapılır? İşte tüm bilinmesi gerekenler…

Op.Dr. Evrim Uçkunkaya kalça estetiği hakkında şunları söyledi: “Kalça, basenler ve bele yönelik bütün işlemler, kalça estetiği başlığı altında toplanır.

Kalça estetiğinde amaç nedir? 

Kalça estetiğinde amaç; popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazlalıkları ortadan kaldırmak, beli çukurlaştırmak ve inceltmektir.

Kalça estetiğinde liposuction için yağ yeterli gelmezse ne yapılır? 

Bu amaçla gerekli yerlere liposuction yapılıp yağ alınırken yağın yeterli olmadığı durumlarda yağ enjeksiyonları ya da silikon protezler kullanılarak kaldırma ve büyütme işlemi yapılabilir.

Aşırı kilo vermiş kişilerde popo estetiği nasıl yapılır? 

Aşırı kilo vermiş, cildi sarkmış ve dokuları boşalmış hastalarda poponun üstünden kelebek tarzında deri çıkarılarak tüm kalça bölgesi yukarıya asılabilir ve hastanın kendi dokusuyla kaldırma büyütme işlemi yapılabilir.”

Kalça estetiği ile hangi sorunlar giderilir? 

“Kalça bölgesine yapılabilecek işlemler hastanın ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabilir diyen Op.Dr. Evrim Uçkunkaya, “Kalça estetiği; poponun basık ve düşük olması ya da çok geniş olması, deride hoş görünmeyen derin çatlaklar ve sarkmalar bulunması, popo ve kalça derisinin gevşemesi, sarkması ya da aşırı olması, kıyafetlere beden olarak sığılmasına rağmen popo kalça bölümlerinin sıkması ve dar kıyafetlerde sarkan hoş olmayan görüntü şikayetleri ile yapılır” diye konuştu.

Kalça estetiği nerede yapılır, ne kadar sürer? 

Op.Dr. Evrim Uçkunkaya “Kalça estetiğinin genel anestezi altında ve ameliyathanede yapılması, konunun uzmanı doktor tarafından operasyonun gerçekleştirilmesi önerilir.

Ameliyat, yapılacak işleme bağlı olarak ortalama 2-4 saat sürer. Bir gece hastanede kalınması gerekebilir.

‘Sonuçları kişiden kişiye değişir’ 

Ancak unutmamak gerekir ki her uygulamada olduğu gibi yapılan işlemlerin uygulanması ve sonuçları, her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir” bilgisini verdi.

Kaynak:  https://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/kalca-botoksu-diye-bir-uygulama-yok-6314788/8

Bir cevap yazın

spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita