• İngilizce
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Türkçe
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Göz Altı Işık Dolgusu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Ciltteki hyalüronik asit miktarının azalmasıyla birlikte cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Hyalüronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görüntüsü yaşlandıkça kaybolur. Göz Altı Işık Dolgusu da cildimizdeki bu kaybolan canlılık ve nemin tekrar geri kazanılmasını hedefler.

Göz Altı Işık Dolgusu, sadece alt göz kapağı problemleri için üretilmiş haylüronik asitin yeni bir formudur. Pek çok insan göz altı torbaları ya da kararan halkalar nedeniyle daha yaşlı ve daha yorgun görünür. Göz altı torbaları yapısal, yorgunluk, uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşama bağlı olarak oluşabilir. Göz Altı Işık Dolgusu göz altı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması sağlanarak, şişlik, morluk ve halkaların tedavisinde kullanılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Gözaltı ışık dolgusu işlemi sonrasında hafif şişlikler olabilir. Bu şişlik, 1 hafta içinde hızla iner. Uygulamanın yapıldığı gün sıcak duş alınmamalı ve spor yapılmamalıdır. Ertesi gün normal hayata dönülebilir.
İçeriğinde lokal anestezik ajan bulunduğu için işlem tamamen ağrısızdır. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması sonrası, sorunsuz ve oldukça konforlu bir dönem olarak geçer.
Gözaltı ışık dolgusu, yapısal olarak gözaltı bölgesinde çöküklük varsa veya yaşlanmaya bağlı gözaltı bölgesinde sönme, çökme daha koyu görünüm oluştuysa yapılan bir uygulamadır. Bu yüzden 18 yaştan itibaren yapılabilir.
Gözaltı ışık dolgusunun etkisi kişiden kişiye değişebilir fakat etkisi ortalama 1-1.5 yıl sürer. Etkisinin azaldığı görülürse rahatlıkla tekrarlanabilir.
Gözaltı ışık dolgusu işleminden sonra buz uygulaması yapılır. İlk gün sıcak banyo önerilmez. Uygulamadan sonra ilk iki gün aşırı yüz hareketlerinden ve gülmekten kaçınılmalıdır. İlk hafta aşırı hareketli sporlar yapılmamalıdır.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita