Türkçe | English
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Göz Altı Işık Dolgusu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Ciltteki hyaluronik asit miktarının azalmasıyla birlikte cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Hyaluronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görüntüsü yaşlandıkça kaybolur. Işık dolgusu da cildinizdeki bu kaybolan canlılık ve nemin tekrar geri kazanılmasını hedefler.

Işık dolgusu sadece alt gözkapağı problemleri için üretilmiş hayluronik asitin yeni bir formudur.Pek çok insan gözaltı torbaları ya da kararan halkalar nedeniyle daha yaşlı ve daha yorgun görünür. Gözaltı torbaları yapısal, yorgunluk, uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşama bağlı oluşabilir.Temel uygulama noktası gözyaşı pınarını doldurarak gözaltı halkalarını ve torbalanmasını azaltmaktır. Aynı zamanda alt gözkapağı morluğunun azalmasına da yardımcı olur. Ayrıca göz etrafına da uygulanarak bu bölgedeki cildin gençleşmesini de sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Gözaltı ışık dolgusu işlemi sonrasında hafif şişlikler olabilir. Bu şişlik, 1 hafta içinde hızla iner. Uygulamanın yapıldığı gün sıcak duş alınmamalı ve spor yapılmamalıdır. Ertesi gün normal hayata dönülebilir.
İçeriğinde lokal anestezik ajan bulunduğu için işlem tamamen ağrısızdır. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması sonrası, sorunsuz ve oldukça konforlu bir dönem olarak geçer.
Gözaltı ışık dolgusu, yapısal olarak gözaltı bölgesinde çöküklük varsa veya yaşlanmaya bağlı gözaltı bölgesinde sönme, çökme daha koyu görünüm oluştuysa yapılan bir uygulamadır. Bu yüzden 18 yaştan itibaren yapılabilir.
Gözaltı ışık dolgusunun etkisi kişiden kişiye değişebilir fakat etkisi ortalama 1-1.5 yıl sürer. Etkisinin azaldığı görülürse rahatlıkla tekrarlanabilir.
Gözaltı ışık dolgusu işleminden sonra buz uygulaması yapılır. İlk gün sıcak banyo önerilmez. Uygulamadan sonra ilk iki gün aşırı yüz hareketlerinden ve gülmekten kaçınılmalıdır. İlk hafta aşırı hareketli sporlar yapılmamalıdır.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita