Türkçe | English
Türkçe Dil Seçeneğiİngilizce Dil Seçeneği
+90 (533) 416 44 79
+90 (533) 456 44 79
+90 (212) 234 44 02-03

Boyun Gıdı Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Boyun ve Gıdı Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Alt yüz ve boyun bölgesindeki yapılar; dudakların alt kısmında kalan, alt çene kemiğini ve özellikle boyunun ön yüzünü içeren kısımlardır. Yaşla birlikte yer çekiminin etkisi ile cilt çene kenarlarının üzerine doğru yığılır, yüzün simetrisi bozulur ve dört köşe bir şekil alır. Ağız köşelerinden aşağıya doğru derin çizgiler oluşur, boyun cildi gevşer ve sarkar, boyun cildi altındaki kasların gevşemesine bağlı olarak dikey bantlar oluşur, gıdıda yağ birikir ve boynun açısı silikleşir.

Alt yüz boyun bölgesinde amaç bollaşmış deriyi gererek fazlasını çıkarmak, deri altındaki kas tabakasını dikişlerle gerginleştirmek, boyundaki fazla yağ dokusunu almak, boyun kaslarını birbirine dikerek gerginleştirmek ve boyun açısını belirginleştirmektir. Bu amaçla yüz ve boyun germe ameliyatları, boyun liposuction’ı, , gereken hastalarda çene ucu protezleri, botox, dolgu ve yağ enjeksiyonları uygulanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat süresi, operasyonda müdahale edilecek olan bölgelere göre değişmektedir.
Hastanede kalınan süre boyunca ağrı neredeyse olmaz. Sonrasında da basit ağrı kesiciler olası ağrılar için yeterli olur.
Alt yüz ve boyun gençleştirme için uygulanan yöntemler içinde en etkili ve en kalıcı sonuçlara boyun germe ameliyatı ile ulaşılabilir.
Boyun germe ameliyatı ile hastalar ortalama 10 – 15 yaş daha genç gösterebilir ve bu etki uzun yıllar devam eder.
Yüz germe ve boyun germe ameliyatları ayrı ayrı yapılabilen operasyonlardandır. Bunun yanında birbirlerinin sınırlarına girdikleri için birlikte de uygulanabilir.
spritefooter-hemen-ara spritefooter-whatsapp spritefooter-messengerspritefooter-harita