İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

Jinekomasti-Erkeklerde Meme Estetiği

  

ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİNE NASIL MÜDAHALE EDİLİYOR ?

Meme büyümesinin çözümü için cerrahi tedavi yöntemler şikayetin derecesi ve tipine gore liposuction veya fazla meme dokusunun ameliyatla çıkarılmasını kapsıyor. Cerrahiyi tercih etmeyen kişilerde östrojen karşıtı ilaçlarla sınırlı bir başarı elde edilebiliyor ancak bu ilaçların çok fazla yan etkileri olduğu unutulmamalı. Jinekomasti’yi  meydana getiren nedenin belirlenmesi ve buna yönelik bir tedavi uygulanmalı, elde edilecek sonucun başarısı açısından büyük önem taşıyor.

Ameliyat olmaya uygun hastaların önce meme ultarasonu çekiliyor. Bu meme dokusundaki büyümenin memenin yağ dokusundan mı yoksa’glandüler’ dokusunda mı oluştuğunu gösteriyor. Hastaya gore local veya genel anestezi tercih ediliyor. Uçkunkaya, ameliyat sürecini ve sonrasını şu şekilde anlatıyor. ‘’ Yağ dokusu fazlasıyla önce liposuction yapılıyor, sonra da ters yarım daire şeklinde bir kesiyle meme ucu çevresinden girilerek fazla meme dokusu çıkarılıyor. Ağır problemli hastalarda deri dokusunun da çıkarılan deri altına lastik dren denilen borular uygulaması gerekebiliyor. Ameliyat süreci 1-3 saat sürebiliyor. Hastalar ameliyatla aynı gün veya ertesi gün taburcu ediliyor, bir hafta içinde işine dönebiliyor. Göğüs derisinin yapışması ve sıvı toplanmasının azaltılması amacıyla ameliyat sonrası en az iki hafta göğüs korsesi kullanıyor. Ameliyatın ardından dört hafta spordan ve ağır işlerden uzak kalmak gerekiyor.

AMELİYATA ALTERNATİF:

THERMILIFT

Jinekomasti tedavisinde ameliyata sıcak bakmayanlar için güzel bir haberimiz var. Son dönemde öne çıkan, yeni bir radyo frekans uygulaması olan ThermiLift’le ameliyata gerek duyulmadan, ayakta tedaviyle de iyi neticeler mümkün   olabiliyor. Ancak bu yöntem, meme bezinin çıkarılmasının gerekmediği, sadece yağ dokusuna bağlı meme büyümesinde kullanılıyor. Uçkunkaya, ThermiLift hakkında şu bilgileri veriyor. ‘’ Bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra minik bir iğne deliğinden ince bir kanül’le yağ dokusu radyo frekans yardımıyla parçalanıyor. Yine radyo frekansının yaydığı ısıyla cildin sıkılaşması sağlanıyor. Bu işlemden sonra hastanın korse giymesi gerekiyor.

Kaynak : ELLE MAN !

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM