İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

Genital Sorunlara Yepyeni Yöntem

bebegimvebiz

Screen Shot 2016-06-21 at 17.13.02Hamilelik sürecine, hormonlara veya sağlık problemlerine bağlı olarak genital bölgede meydana gelen değişiklikler, bazen kadınların günlük hayatını olumsuz etkileyebiliyor. Zaman içinde gevşeyen kaslar beraberinde cinsel yetersizlik ve orgazm sorunlarına hatta idrar kaçırmaya kadar varan şikayetlere neden olabiliyor. Isı Kontrollü Enjekte Edilebilir Radyofrekans Enerjisi ThermiVa, tüm bu sorunları ortadan kaldıran yepyeni bir yöntem. ThermiVa uygulamasının detaylarnı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya anlattı.

Genital estetiğe neden ihtiyaç duyuluyor?

Hamilelik dönemi, yaşlanma, hormonal problemler, kronik kabızlık, aşırı kilo gibi genital bölgeyi normal kapasitesinin üstünde genişleten her durum o bölgede gevşemeye ve sarkmaya sebep oluyor. Kaslarda gevşeme ve dış genital bölgede sarkmalar ve düzensizlikler özellilde bikini/mayo, tayt ve dar jean pantolon giyildiğinde kötü görüntülere yol açabiliyor. Bu durum kadınlarda büyük güvensizlik ve huzursuzluğa yol açabiliyor. Cinsel yetersizlik ve orgazm problemleri, idrar kaçırma veya kuruluk gibi genital bölgede yaşanan tüm rahatsızlıklar, kadınların günlük yaşamlarında birtakım sorunlara yol açabiliyor. Bu rahatsızlıklar kadının hem kendine olan güveninde hem de cinsel hayatında sorunlar doğuruyor.

Bu soruna karşı en çok uygulanan tedavi yöntemleri hangileri? 

Ben hastalarıma her zaman tüm ameliyatlar için cerrahinin son seçim olması gerektiğini söylerim. Eğer konservatif olarak yani ameliyata doğrudan başvurmadan yapılabilecek bir yöntem varsa önce bunların denenmesini, eğer bu yöntemle hastanın hayat kalitesinde bir artış olmuyorsa son çare olarak cerrahi müdahalenin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte sadece cerrahi yöntemlerle bu tip sorunlar giderilmeye çalışılırken, günümüzde non-invaziv yani cerrahi olmayan yöntemler ön plana çıkıyor. Bu yöntemler arasında şu anda dünyada en popüler olanı RF yani ‘Radyo Frekansı’ ile uygulanan tedaviler. Bunlar arasında da genital gençleşme ile ilgili en başarılı ve yüz güldüren cihaz, ThermiVA.

ThermiVA nasıl bir uygulama? 

ThermiVA’da kullanılan enerji, Isı Kontrollü Enjekte Edilebilir Radyo Frekans (RF) enerjisidir. Bu uygulamada genital bölgenin iç ve dış dokusu kontrollü bir şekilde ısıtılarak kolajenin ve dolaşımın artması sağlanıyor. Bu da vulvar dokuların kozmetik görünümünün düzelmesini ve cildin daha yumuşak/ dolgun ve pürüzsüz olmasını sağlıyor.

Genital bölgedeki dokuların gevşernesi ve sarkmalar için bir çözüm mü? 

Bahsetmiş olduğumuz RF enerjisi ile kontrollü bir ısı elde ediyoruz ve bu ısı kolajen bağlarının ve dolaşımın artmasını sağlıyor. Bu artmış ısı gevşemiş olan majör labiaların ve vulvar dokunun toparlanmasına ve güçlenmesine ve en nihayetinde normal doku yapısına dönmesine ve işlevlerini geri kazanmasına yardımcı oluyor.

Bebeğim / Mayıs 2016 / 71

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM