İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

GENÇLİK ISISI

lofficiel

Screen Shot 2016-06-21 at 16.09.54Özellikle 40’lı yaşlardan sonra vücutta ,yağlanma ve sarkmaların oluşması kaçınılmaz. ThermiLift, işte bu sorunlara karşı geliştirilen en yeni ameliyatsız estetik uygulamalardan. Estetik ve Rekonstrüktif Cerrah Evrim Uçkunkaya anlatıyor.

Artık herkes ameliyatsız gençliğin peşinde. Son dönemde öne çıkan uygulamalardan biri ise ThermiLift. Bu teknik tam olarak nedir ?
”ThermiLift, kontrollü olarak termal enerjiyi istenilen derinlikte altına göndererek yaşlanmanın olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olan bir estetik yöntem. Isinin farklı bölgeler ve derinlikler için ayarlanabilmesi ve bir monitör yardımı ile kontrol edilebilmesi uygulamayı güvenli kılıyor. Kontrollü RF (radio frekans) enerjisi sayesinde derinlerindeki destek tabakalarını harekete geçiriyor. Böylece yumuşak
dokuda sıkılaştırma ve yağ eritme gerçekleşiyor. İşleme, kişinin şikayeti olan bölgeye lokal anestezi uygulayarak başlanıyor. Sonra ince bir kanülle minik bir delikten hedef bölgeye ulaşılarak yağın içine giriliyor. Cilt altındaki doku, oradaki yağı eritebilecek dereceye kadar ısıtılıyor. Bu sayede yağ üzerinde lipoliz etkisi oluşuyor. Aynı zamanda cilde genç görünümünü veren kolajen dokular da uyarılmış oluyor. Zincirleme olarak cildin kolajen üretiminden sorumlu alt tabakası da uyarılıyor ve cilt yüzeyindeki cilt yüzeyindeki bağlar gerilip kısalyor ve kalınlaşıyor. Böylece sıkı ve gergin bir görünüme kavuşuyor. Ağrısız, izsiz, güvenli bir işlem.

Hangi sorunlar için öneriliyor?
“ThermiLift ile cilt sarkmalarından, küçük yağ birikmelerinden selülitlerden ameliyatsız ve kısa sürede kurtulmak mümkün oluyor. En büyük avantajı, kişinin elastik korseler, yara izleri, yara iyileşmesi ve hastane ortamı gibi olumsuzluklara karşı karşıya kalmaması.”

Hangi bölgelere uygulanabiliyor?
“Hem yaşa hem de kilo vermeye bağlı cilt sarkmalarının tedavisi için uygun bir yöntem. Gıdı, boyun, kol sarkması, erkeklerde meme büyümesi, karın bölgesi, genital bölge, basen, sırt, bacak içleri, diz basen, popo germe ve lipoliz amaçlı uygulamaların yanı sıra koltuk altı terlemesi ve genital estetikte oldukça iyi sonuçlar alınıyor.”

Etkileri ne kadar sürede ortaya çıkıyor?
“ThermiLift, FDA onaylı tek seanslık mikro–invazif bir uygulama. Non-invazif (ameliyat gerektirmeyen) uygulamalar gibi sık aralılıklarla tekrar gerektirmiyor. Etkisini de hemen belli ediyor. Ancak yüz ovalinin ya da vücudun oturması 3 aya kadar sürecektir.”

Diğer yöntemlere göre avantajları neler?
“En büyük farkı, cilt yüzeyini etkilemeden deri altındaki yağ ve bağ dokularına odaklanması. Önceki teknolojilerde ultrasonla cildin derinliğine iniliyordu. Lazer, aşağıya doğru inerken dokulara zarar veriyordu.”

ThermiLift ile kalıcı bir çözümden bahsetmek mümkün mü?
“Uygulamanın kalıcılığı hastanın yaşam şekline de bağlı olarak 3-5 yıl arasında değişebiliyor. İhtiyaç duyulduğunda tekrar edilebiliyor.

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM