İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

ÜÇ ADIMDA GENÇ BİR CİLT

  

Cildimiz zaman içinde yaşlanmaya bağlı pek çok sorun yaşıyor. Sarkma, ince kırışıklıklar,elastikiyet kaybı, yüz hatlarının kaybolması bunların bazıları. Peki, tüm sorunlar için ameliyat mı olmak gerekiyor ? Kesinlikle,hayır… Mikro iğneli radio frekans uygulaması olarak bilinen Scarlet S yöntemş daha ilk uygulamadan itibaren cildi toparlıyor, kırışıklıkları açıyor ve cilt kalitesini artırıyor. Aynı yöntem akne ve akne izleri ve iri gözeneklerde de kullanılıyor. Detayları Op. Dr. Evrim Uçkunkaya anlattı.

Scarlet uygulamasının sırrı nedir ?

Scarlet S. mikro iğnelerle hem cilt yüzeyindeki hem de dermis tabakasındaki cilt sorunları için kullanılan bir system. Önemli özelliklerinden biri,ilk seanstan itibaren ciltteki değişimin belirgin bir şekilde gözleniyor olması. Cilt gençleştirme ,yenileme,yüz germe elastikiyet kaybı tedavisi,yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi, boyun toparlama,ince kırışıklıklar ve gergin bir görünüm sağlamasının yanı sıra skar,akne izleri,gözenek sıkılaştırma ve pigment lekelerinin tedavisinde sıklıkla uyguladığımız bir yöntem. Tüm yaş gruplarında uygulanabiliyor. Herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Non-invaziv olduğu için de iyileşme süresi çok kısa.

Uygulamanın detayları neler ?

Scarlet S cihazı saniyede oldukça yüksek bir titreşim veren özel tasarlanmış Fraksiyonel Mikroiğneli Radyo Frekans teknolojisi ile çalışıyor. Tekbir seansta cildin hem yüzeğini hem de altını uyarark doğal bir iyileşme süreci yaratılıyor böylece ilk seansta cildin tonusu artırılıyor. Mikro iğneler,cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlıyor. Buna bağlı olarak cildin üs tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harakete geçer ve altta da kolajen doku uyarılarak bağ dokuların sıkılaşması sağlanıyor. Ciltteki ton farklılıkları,lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisi mümkün oluyor. Uygulamadan hemen sonra ciltte güzel bir ışıltı , gençleşme ve gerginlik sağlanıyor.

Hangi sorunlar için kullanılıyor ?

Scarlet S cihazı saniyede oldukça küçük. Çok atışlar yapıldığı için ciltte mikro travmalar yaratıldığı için hafif bir kızarıklık oluyor. Ancak 24 saatten daha az bir sürede kızarıklık geçiyor. Scarlet, özellikle göz kenarları ve sigara içmeye bağlı dudak kenarlarında oluşan ince çizgileri ile akne izlerinin tedavisinde yoğun olarak kullanılıyor. Leke tedavilerinde ve anti – aging tedavisi olarak da oldukça etkili.

Kaç seferlik bir uygulama ?

Scarlet, bir ay aralarla üç seans uygulanıyor. Yan etkisi bulunmuyor, tüm yaş gruplarında kullanılabiliyor. Morarma olmuyor çünkü iğnelerin uçları çok kısa. Oysa diğer uygulamalarda alın ya da burun bölgesi gibi daha az etkili bölgelerde yapılan mikre travmalar kemiğe yakın yerlere geldiğinde morarmaya neden olabiliyor. Ciltte iğne izi kesinlikle kalmıyor. Düşük fraksiyonel radyofrekans enerjisi kullanıldığı için herhangi bir yara dokusu ya da yanık oluşturmuyor. Tüm yüz bölgesinde aynı iğneler kullanılıyor. 3,5 mm’ye varan derinlik kontrolü yapılabiliyor, ki bu olası morarmaları en aza indirme şansı veriyor.

Uygulama sonrasında herhangi bir bakım gerekiyor mu ?

Scarlet S uygulaması sonrasında oluşan mikro travmaların üstüne hiçbir şey sürmeden olduğu gibi bırakırsanız da iyi sonuçlar vereceğini söyeleyebilirim. Çünkü ciltte sıcak, soğuk veya herhangibir darbeyle hangi travmayı yaratırsanız yaratın altta kolojen dokuyu aktive ediyorsunuz. Yaranın iyileşmesi için bölgede aktive olan kolajen, elastin ve yara iyileştirme faktörleri ile orada bir iyileşme söz konusu oluyor. Ancak uygulamanın üzerine bir de cildi iyileştirici, besleyici ürünlerle kolajen ve elastin stilmülasyonunu arttırıp uygulamayı daha da etkili hale getirmek mümkün. Örneğin , gerçek nano proteinler ve amino asitler içeren somon DNA’sı ya da PRP, cildin üzerine uygulanmıi mikro travmalardan içeri nufüz ederek uygulamayı destekliyor. Scarlet S seanslarınızı destekleyici kombinasyonlarla birleştirmek, cildinize ameliyata gerek duymadan yapabileceğiniz en etkili güzellik olacak.

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM