İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

Kendi hücrelerinizle zamana meydan okuyun!

  

Cildiniz eskimeye başladıysa, ışıltısı kaybolduysa ona cila yapmak gerekir. Fibrocell tamamen cildin dokusunu iyileştirmeye yönelik bir işlem. Cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Üstelik uygulaması kolay ve nispeten ağrısız. Ortalama etkisiyse 5 yıl sürüyor. Dr. Evrim Uçkunkaya Fibrocell uygulamasının botoks veya yüz germeden oldukça farklı olduğunu söylüyor. Uygulama asla ciltte tam gerginlik yaratmıyor ve cilde ışıltı kazandırıyor.

Botoks ve dolgu işlemlerine temkinli yaklaşan; ancak özellikle Hollywood starlarında olduğu gibi ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak isteyenler için yepyeni bir uygulama Fibrocell!

Fibrocell tamamiyle kişinin kendi hücrelerinden faydalanılarak uygulanan bir yöntem. Maalesef insan vücudunda yıpranma, her bir hücre ve dokuyu etkiliyor. Bunu takiben cilt incelip elastikiyetini, sıkılığını ve nemini kaybediyor. Bu da ciltte kırışıklıklara ve takiben bunların derinleşmesine yol açıyor. Vücudumuzun genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşıysa kollajen. Kollajen ne kadar çok olursa cilt o kadar sıkı, genç ve güzel oluyor. İşte bu kollajeni üreten ve oluşturansa fibroblastlar. Cildimizdeki fibroblast hücre sayısı her 8-10 yılda bir azalıyor. O zaman da deriyi tazeleyerek kaybettiği ışıltıyı geri kazandırmak gerekiyor.  Fibrocell de işte o fibroblastların aktive ettiği kollajenlerle bu aydınlanmayı sağlıyor. Cilt sıkılaşıyor, elastikiyeti artıyor.

Fibrocell uygulaması botoks veya yüz germeden oldukça farklı. Asla tam gerginlik yaratmıyor ve cilde ışıltı kazandırıyor.

Gelin Fibrocell ile ilgili detayları bir de Op. Dr. Evrim Uçkunkaya‘dan dinleyin…

Fibrocell yöntemi nedir?

Fibrocell tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, fibroblast adı verilen hücrelerin üretilip çoğaltılması sonucunda tekrar kişiye geri verilerek yapılan yenileyici bir tedavidir.

Fibroblastlar nasıl elde ediliyor?

Kulak arkası güneş görmüyor, bu yüzden oradaki hücreler daha canlı oluyor. İstenirse başka yerlerden de alınabiliyor. Kulak arkası, yüze yapı olarak da yakın; üstelik alındığı zaman iz görünme ihtimali olmuyor. 3 mm’lik bir doku, ince biyopsi iğnesi ile alınıyor vedikiş atmaya gerek kalmıyor. Biyopsi tam donanımlı laboratuvara gönderiliyor ve üretime alınıyor. Ortalama 4-6 hafta arasında laboratuvar ortamında fibroblastlar üretiliyor. İstenilen yeterli sayıya ulaşınca kademeli olarak dondurulup bir sonraki enjeksiyon için bekletiliyor.

Nasıl uygulanıyor?

Mezoterapi; yani iğneler yöntemiyle cilde enjekte ediliyor. Burada özel bir tabanca ile uyguluyoruz. Öncesinde cildi uyuşturup gözeneklerin açılması için temizliyoruz. Uygulama günü hastanın cildinde bir kızarıklık oluyor ve sosyal çevreye çıkmaması daha uygun oluyor. Lokal anestezik krem uyguladığımız için acı da duyulmuyor. Genellikle 2-3 haftalık aralıklarla toplam 3 uygulama yapılıyor.

En sık hangi bölgelere uyguluyorsunuz?

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uyguluyoruz. İstenirse el derisi gibi başka bölgere de uygulanabiliyor. 35 yaşın üstündeki herkes yaptırabiliyor.

Fibrocell’in etkisi ne kadar sürüyor?

Uygulamalar tamamlandıktan sonra kendi alt derinizde kollajen üretimi devam ediyor. Üç uygulamayı takiben 1 yıl sonra iyilik hali yüzde 90 civarında devam ediyor. Üç-beş yıl gibi uzun süreli tatmin edici sonuçlar elde edilebiliyor. Fibrocell terapisinin etkinliğini aynı derecede koruyabilmek için kişinin deri yaşına göre 1,5-2 senede bir tekrarlanmalı.

Cilt yenilemede kullanılan diğer yöntemlere göre olumlu yönleri ne?

• Kişinin kendi hücreleri kullanıldığı için biyolojk olarak uyumludur, alerji yaratmıyor.

• Test gerektirmiyor.

• Kollajen üretimini sağlayan canlı hücreler olduğu için etki süreleri daha uzun.

• Uygulama öncesinde lokal veya genel anestezi, operasyon sonrası bakım gerektirmiyor ve yan etkisi yok.

Botokstan ve yüz gerdirmeden farklı olan yanı nedir?
Botoks sadece mimik kaslarının hareketliliğini azaltarak kırışıklıkların oluşmasını engeller. Yüz germe bir ameliyattır. Tabii ki cilde dışarıdan yapılan hiç bir müdahale bir ameliyatın yapacağı etki ve ameliyat kadar kalıcı olamaz. Sonuçta ameliyatla cilde gererek ve keserek kalıcı bir gerginlik veriliyor. Fibrocell de ise, cildin yapı taşı olan hücreleri enjekte ederek cilde eski gerginliği, parıltısı ve enerjisi kazandırılıyor.

 

Fibrocell sonrası nelere dikkat etmek gerekiyor?

Hiçbir şey sonsuz değildir, her şey sizin kontrolünüzde. Siz bu dönemi uzatabilir ya da kısaltabilirsiniz. Fibroblast uygulanan bir ciltte etki 4-6 sene boyunca sürer. Ancak bu süre zarfında kişinin cildine çok iyi bakması gerekiyor. Öncelikle cildinizi nemlendirici bakımlar yapılmalı, cilt maskeleri ihmâl edilmemelidir. Sigaranın olumsuz etkilerinden bahsetmek bileistemiyorum. Ayrıca bol sıvı tüketmek ve güneşten korunmak da şart.

Son olarak bu uygulamayı yaptırmak isteyenler ne kadar ödüyor? Seans ücreti ne kadar?

Fibrocell 4 ya da 5 seans sürebiliyor. Cildin gençliğine, gerginliğine, su tutabilme kabiliyetine, ciltte daha önce oluşmuş akneye bağlı hasarlara ve hastanın yaşına bağlı seans süresi değişebiliyor. Toplam maliyetiyse yaklaşık 5 bin euro.

Kaynak : http://www.ntv.com.tr/saglik/ben-sandiginiz-sey-aksesuar-meme-olabilir,5nmEvb25FkWipM2IwxXhwQ

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM