İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

Göz Çevrenizi Aydınlatan Son Trendler

  

D.A.S. PLAZMA ENERJİSİ

Göz kapağı derisi, yaşlanmaya bağlı olarak , genetic nedenlerle ve yerçekimininde etkisiyle zaman içinde gerginliğini kaybedip sarkmaya başlıyor. Bu da ifadenin değişmesine ve bakışların yorgun görünmesine neden oluyor. Estetik, Plastik ve Rekonstüktrif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, D.A.S. ‘Plazma Enerjisi ‘ile genç bakışlara kavuşmanın mümkün olduğunu söylüyor. İtalya ‘ da  geliştirilen yeni bir teknoloji olan bu yöntem, maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisi ile çalışıyor.  Sorun odakli çalışan plazma enerjisi, havada bulunan gazları kullanarak etkili oluyor ve cildin  en üst tabakasında buharlaşma yaratıyor. Farklı enerji frekansı ve frekans seviyesiyle çalışan bu teknoloji ile yüksek doku kontraksiyonu sağlanıyor. Böylelikle local esneklik kaybı gibi  dermal kusurların küçük bir dokunuşla tedavi edilmesi hedefleniyor. Neşterli operasyonlardan çekinenler için uygun bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Op. Dr. Uçkunkaya,  hastayı muayene ettikten sonra işlemi, yapılacak fazla deriyi aynen cerrahi işlem yaparmış gibi işaretlendiğini ve bu Alana uyuşturucu bir krem sürerek 15 dakika beklendiğini söylüyor ve ekliyor: ‘’ Bu hem hastaya hemde doktora işlem sırasında büyük bir konfor sağlıyor.’’ Sonrasında işaretli alan içine atışlar yapılıyor.Plazma enerjisinin kullanıldığı  bu yöntem, her yerde kullanıma uygun, elde taşınabilir ergonomic bir tasarıma sahip. Elektiriğe bağlanmadan, sadece bileiğine bağlayıp kalem gibi kullanılan bir alet. Kesi oluşmadığı için hijyenik bir sorun yaratmıyor. Kişi işlem sonrasında yüzünü istediği kadar yıkayabiliyor.  Tek önemli nokta, uygulama yapılan bölgeyi nemlendirmek ki o bölgede oluşabilecek kuruluk ve hassasiyet engellensin. İlk üç gün ödemi ve gerginlik hissini  azaltmak içinde buz tedavisi ve krem sürmek yeterli oluyor. İkinci haftadan itibaren üst göz kapaklarında büyük oranda ameliyat etkisi yaratan bir değişim olduğu için acısız, kanamasız, yara oluşturmadan, kısa iyileşme süreci ve daha düşük maliyet gibi avantajlar sağlıyor.

Bu yöntem alt ve üst göz kapaklarının etrafında oluşan beyaz lekelenmelerde , epidermal nevüslerde, güneşe bağlı lekelenmelerde,fibromalarda, viral siğillerde, hemanjiom,kondiloma,aktif akne, güneş ve yaşlılık lekeleri, cilt ellastikiyet kayıplarında kullanılıyor.

Kaynak : Formsante

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM