İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

Genital Gençliğin Yeni Formülü

  

Hamilelik, hormonal problemler, menopoz… Genital bölgede yaşanan pek çok değişiklik, kadınların günlük hayatını olumsuz etkiliyor. Zaman içinde gevşeyen kaslar beraberinde cinsel yetersizlik ve orgazm sorunlarına hatta idrar kaçırmaya kadar varan şikayetlere neden olabiliyor. Isı kontrollü enjekte edilebilir radyo frekans enerjisi ThermiVa, tüm bu sorunları ortadan kaldıran yepyeni bir yöntem. ThermiVa uygulamasına dair tüm detayları Estetik, Plastik, Rekonstrüktif ve Mikro Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Evrim Uçkunkaya anlattı.

“Uygulama sırasında hastanın anestezi almasına, lokal olarak o bölgenin uyuşturulmasına ya da ağrı kesici almasına gerek yok.“

ThermiVa ne derece güvenilir bir yöntem?

Bir doktordan öte bir kadın olarak diyebilirim ki, Thermi Va oldukça güvenli bir yöntem. Burada kullanılan radyo frekans enerjisi kontrollü bir enerjidir. Bugüne kadar olumsuz herhangi bir yan etki raporu yok. Ben uygulama öncesinde hastalarımdan hamilelik testi ve en az 2 yıllık bir Pap smear testinin sonuçlarını istiyorum ki olası bir kanseri, anormal bir pelvik kitleyi ya da polipi uyarmayalım.

Genital estetiğe neden ihtiyaç duyuluyor?

Hamilelik dönemi, yaşlanma, hormonal problemler, kronik kabızlık, aşırı kilo gibi genital bölgeyi normal kapasitesinin üstünde genişleten her durum o bölgede gevşemeye ve sarkmaya sebep oluyor. Kaslarda gevşeme ve dış genital bölgede sarkmalar ve düzensizlikler özellikle bikini/mayo, tayt ve dar jean pantolon giyildiğinde kötü görüntülere yol açabiliyor. Bu durum kadınlarda büyük güvensizlik ve huzursuzluğa yol açabiliyor. Cinsel yetersizlik ve orgazm problemleri, idrar kaçırma veya kuruluk gibi genital bölgede yaşanan tüm rahatsızlıklar, kadınların günlük yaşamlarında birtakım sorunlara yol açabiliyor. Bu rahatsızlıklar kadının hem kendine olan güveninde hem de cinsel hayatında sorunlar doğuruyor.

Genital estetikte günümüzde en çok uygulanan yöntemler hangileri?

Ben hastalarıma her zaman tüm ameliyatlar için cerrahinin son seçim olması gerektiğini söylerim. Eğer konservatif olarak yani ameliyata doğrudan başvurmadan yapılabilecek bir yöntem varsa önce bunların denenmesini, eğer bu  yöntemle hastanın hayat kalitesinde bir artış olmuyorsa son çare olarak cerrahi müdahalenin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte sadece cerrahi yöntemlerle bu tip sorunlar giderilmeye çalışılırken, günümüzde non-invaziv yani cerrahi olmayan yöntemler ön plana çıkıyor. Bu yöntemler arasında şu anda dünyada en popüler olanı RF yani ‘Radyo Frekansı’ ile uygulanan tedaviler. Bunlar arasında da genital gençleşme ile ilgili en başarılı ve yüz güldüren cihaz, ThermiVA.

ThermiVA nasıl bir uygulama?

Thermi VA’da kullanılan enerji, Isı Kontrollü Enjekte Edilebilir Radyo Frekans (RF) enerjisidir. Bu uygulamada genital bölgenin iç ve dış dokusu kontrollü bir şekilde ısıtılarak kolajenin ve dolaşımın artması sağlanıyor. Bu da vulvar dokuların kozmetik görünümünün düzelmesini ve cildin daha yumuşak/ dolgun ve pürüzsüz olmasını sağlıyor.

ThermiVa genital bölgedeki dokuların gevşemesi ve sarkmalar için bir çözüm mü?

Bahsetmiş olduğumuz RF enerjisi ile kontrollü bir ısı elde ediyoruz ve bu ısı kolajen bağlarının ve dolaşımın artmasını sağlıyor. Artmış ısı, gevşemiş olan majör labiaların ve vulvar dokunun toparlanmasına ve güçlenmesine ve en nihayetinde normal doku yapısına dönmesine ve işlevlerini geri kazanmasına yardımcı oluyor.

Bu yöntem mesane sorunlarında da örneğin çatlaklarda uygulanıyor mu?

Evet, genellikle normal doğum sonrası ve aşırı kilo kaybı sonrasında gülerken, öksürürken ya da hapşırırken karşılaşılan idrar kaçırma da ThermiVA ile tedavi edilebiliyor. İyi bir sonuç için tedavilerden sonra hastaya önereceğimiz bir-iki egzersiz de tedavinin başarı oranını ve hastanın mutluluğunu artırıyor.

ThermiVa uygulaması için belirli bir yaş sınırı bulunuyor mu? Hangi yaş arası için uygun bir yöntem?

Örneğin menopoz sonrası için uygun mu? Hormonal ve fiziksel ergenliği tamamlamış -yani 18 yaşından sonra diyebiliriz- yaşadığı probleme bağlı olarak her kadın için bu uygulama yapılabilir. Genç bir kadının genital bölgesindeki sorun, ileride mutsuz bir cinsel hayat yaşamasına sebep olacaktır. İlişkilerde yaşanacak mutsuzluklar ve özgüven problemleri başka birçok sorunu doğuracaktır. Bu uygulama büyük bir müdahale olmadığı ve herhangi bir yan  etkisi de bulunmadığı için gerekli durumlarda rahatça kullanılabilir. Menopoz öncesi ve sonrası kadınlarda da kullanımı oldukça yüksek oranda. Menopozla birlikte kaybedilen hormonlar cildin ve kasların gevşemesini, elastikiyetini kaybetmesini ve normal olan floranın bozulup genital bölgede nemin azalmasına yol açıyor. ThermiVa ile tüm bu sorunlar ameliyatsız olarak giderilebiliyor.

Peki, orgazm sorunlarında yardımcı bir yöntem mi?

ThermiVa’nın uygulama endikasyonları arasında en sık karşılaştığımız sorunlardan biri de orgazm sorunları. Orgazm problemi yaşayan bir kadının en sık şikayet ettiği konuların başında esneklik, kuruluk ve klitoris (G Noktası)’in uyarılmaması geliyor. İşte, tüm bu sorunlara ThermiVa ile ameliyatsız ve kısa sürede yardımcı olabiliyoruz.

ThermiVa uygulaması nasıl gerçekleşiyor?

Uygulama sırasında hastanın
anestezi almasına, lokal olarak o bölgenin uyuşturulmasına ya da ağrı kesici almasına gerek yok. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor ve bu süre zarfında hasta ağrı yada acı hissetmiyor. İstenilen sonuca ulaşmak için kaç seans gerekiyor? Mükemmel bir sonuç için ayda bir 30 dakikalık 3 seans yeterli olacaktır. Bazı durumlarda, örneğin aşırı kilo kaybına bağlı fazla sarkmalarda, doğum sonrasında kasların normalden fazla gevşemesi durumlarında ya da ileri yaştaki kadınlarda 3 seans yeterli olmayabilir ve seans sayısını artırmak gerekebilir. Daha sonrasında da yılda bir kez bir touch-up yani minik bir seans ile desteklemekte faydalı olabilir.

 

Kaynak : Anneli Sanatı/Nisan Sayısı

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM