İletişim : 0212 234 44 02-03 - 0533 456 44 79

Gençlik, Mikro İğne Ucunda

  

Mikro iğneli radrofrekans uygulaması olarak bilinen Scarlet S  yönetemi daha ilk uygulamadan cildin toparlanmasını, kırışıklıkların açılmasını ve cilt kalitesinin artmasını hedefliyor. Aynı yöntem akne, akne izleri ve iri gözeneklerde de kullanılıyor.Detayları Plastik Estetik ve Rekonstüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya anlattı.

SCARLET UYGULMASININ SIRRI NEDİR ?

Scarlet S, mikro iğnelerle hem cilt yüzeyindeki hem de dermis tabakasındaki cilt sorunları için kullanılan bir sistem. Önemli özelliklerinden biri, ilk seanstan itibaren ciltteki değişimin belirgin bir şekilde gözleniyor olması.Cilt gençleştirme, yenileme, yüz germe, elastikiyet kaybı tedavisi, yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi, boyun toparlama, ince kırışıklıklar ve gergin bir görünüm sağlamasının yanı sıra skar, akne izleri, gözenek sıkılaştırma ve pigment lekelerinin tedavisinde de sıklıkla uygulanıyor. Tüm yaş gruplarında kullanılabiliyor.Herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.Non-invaziv olduğu için iyileşme süresi de çok kısa.

UYGULAMANIN DETAYLARI NELER ?

Saniyede oldukça yüksek bir titreşim ve ren özel tasarlanmış fraksiyonel mikro iğneli radyofrekans teknoloji ile çalışıyor.Tek bir seansta cildin hem yüzeyini hemde altını uyararak doğal bir iyileşme süreci yaratılıyor.Böylece ilk seansta cildin dokusunun artılması sağlanıyor.Mikroiğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini yarar doğal iyileşme süreci başlıyor.Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçiyor ve altta kolojen doku uyarılarak bağ dokularının sıkışması hedefleniyor. Ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların hemen sonra ciltte güzel bir ışıltı, gençleşme ve gerginlik sağlanııyor.

 

HANGİ SORUNLAR İÇİN KULLANILIYOR ?

Bu uygulamada kullanılan iğneler oldukça küçük. Çok hızlı atışlar yapıldığı ve ciltte mikrotravmalar yarattığı için hafif bir kızarıklık oluyor. Ancak 24 saatten daha az bir sürede kızarıklık geçiyor. Scarlet, özellikle göz kenarları ve sigara içmeye bağlı dudak kenarlarında oluşan ince çizgileri ile akne izlerinin tedavisinde yoğun olarak kullanılıyor. Leke tedavilerinde ve anti aging tedavisi olarak da oldukça etkili.

KAÇ SEFERLİK BİR UYGULAMA ?

Birer ay arayla üç seans uygulanıyor. Yan etkisi bulunmuyor, tüm yaş gruplarında kullanılabiliyor.Morarma olmuyor çünkü iğnelerin uçları çok kısa.Oysa diğer uygulamalarda alında da burun bölgesi gibi daha az etkili bölgelerde yapılan mikrotravmalar kemiğe yakın yerlere geldiğinde morarmaya neden olabiliyor.

Ciltte iğne izi kesinlikle kalmıyor.Düşük fraksiyonel radyofrekan senerjisi kullanıldığı için herhangi bir yara dokusu ya da yanık oluşturmuyor.Tüm yüz bölgesinde aynı iğneler kullanılıyor. 3,5 mm’ye varan derinlik kontrolü yapılabiliyor, kibuolasım onarmaları en aza indirme şansı veriyor.

UYGULAMA SONRASINDA HERHANGİ BİR BAKIM GEREKİYORMU ?

Uygulama sonrasında oluşan mikro travmaların üstüne hiç bir şey sürmeden, olduğu gibi bırakırsanız da iyi sonuçlar vereceğini söyeleyebilirim.Çünkü ciltte sıcak, soğuk veya herhangi bir darbeyle hangi travmayı yaratırsanız yaratın altta kolojen dokuyu aktive ediyorsunuz.Yaranın iyileşmesi için bölgede aktive olan kolajen, elastin veyaraiyileştirmefaktörleriileoradabiriyileşmesözkonusuoluyor.Ancakuygulamanınüzerinebir decildiiyileştirici, besleyiciürünlerlekolajenve elastin stilmülasyonunuarttırıpuygulamayıdaha da etkili hale getirmekmümkün. Örneğin ,gerçeknanoproteinlerve amino asitleriçerensomonDNA’sıya da PRP, cildinüzerineuygulanmıimikrotravmalardaniçerinufüzederekuygulamayıdestekliyor. Seanslarıdestekleyicikombinasyonlarlabirleştirmek, cildinizeameliyatagerekduymadanyapabileceğiniz en etkiligüzelikolacak.

 

 

 

 

Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
INSTAGRAM